Elma Kurdu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eğlencenin Doğru Adresi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Marilyn Manson

YazarMesaj
Retribution

Retribution

Güç :
Marilyn Manson Left_bar_bleue450 / 100450 / 100Marilyn Manson Right_bar_bleue

Marilyn Manson Empty
MesajKonu: Marilyn Manson   Marilyn Manson Icon_minitimePtsi Ocak 26, 2009 8:36 pm

Extacy için hazırladım :rotfl:

Marilyn Manson Adsz1uw7

Gerçek adı Brian Warner olan Marilyn Manson 1969'da Canton Ohio'da dindar bir ortamda dünyaya geldi. Ufak tefek ve zayıf olduğu için mahalledeki çocuklardan sürekli dayak yiyordu. Kimilerine göre 8 yaşındayken babasının, kimilerine göre de komşusunun tacizine uğradığı söylenen Manson, sıkı bir katolik okulunda okudu.

Marilyn Manson Adsz2bj8

Warner her gün katolik dini üzerine dersler görüyor ama hem yakınları hem de ailesi tarafından şiddet görüyordu. Brian Warner içinde biriken tüm öfke ve tepkiyle müziğe yöneldi.

Aşırı derecede sorunlu bir çocukluk geçiren Marilyn Manson, ünlü bir müzisyen olduğunda şunları söylemişti: "Eğer o zaman müziği keşfetmeseydim şimdiki durumum çok daha farklı olurdu ve büyük ihtimalle çok daha karanlık. Jeffrey Damher ve Richard Ramirez gibi seri katillerin yaşamlarını okudum ve onları anlayabiliyorum. Onların nereden geldiklerini ve ne yaşadıklarını anlıyorum ve aramızdaki fark benim bir dereceye kadar kendimi ifade edecek bir çıkış yolu bulmuş olmamdan başka birşey değil.”

Marilyn Manson Adsz4ld8

1989'da Marilyn Manson adını çağın iki büyük ikonundan aldı; Marilyn Monroe ve ünlü yönetmen Roman Polanski'nin karısı Sharon Tate'i katleden Manson ailesinin lideri, seri katil Charles Manson.

Marilyn Manson Adsz5ep0

Marilyn Manson 1990’da iki müzisyenle birlikte "Marilyn Manson and the Spooky Kids"i kurdu. Artık herkesin bildiği gibi grubun hepsinin isimleri ünlü bir kadın ismi ve bir seri katil soyadından oluşuyordu. Keyboard çalan Madonna Wayne Gacy, basçı; Gidget Gein de isimlerini bu şekilde oluşturmuşlardı. Ancak grubunun elemanları zamanla değişti.

Marilyn Manson Adsz6ye2

Farklı müzikleri ve abartılı sahne şovlarıyla Marilyn Manson and the Spooky Kids Florida'nın death metal ortamının underground sahnesinde gittikçe ünlendi.

Marilyn Manson Adsz7bs1

Temmuz 1994'de onüç parçalık albümleri "Potrait of an American Family"i çıkaran Manson’ın albümündeki "Lunchbox" şarkısı çok ilgi gördü. Şarkının esin kaynağı Amerika'da öğrenciler tarafından silah olarak kullanılması yüzünden yasaklanan metal beslenme çantalarıydı, şarkının videosunda ise arkadaşlarından dayak yiyen küçük bir çocuk saçlarını iki yandan kazıyıp beslenme kutusuyla saldırı için hazırlıklar yapıyordu.

Hayranlarının “Sweet Dreams” adlı parçasıyla tanıdığı Manson’ın en ünlü albümleri Antichrist Superstar, Mechanical Animals, Holy Wood ve best of albümleri Lest We Forget...
Zekası ve yazdığı nitelikli şarkı sözleriyle dikkat çeken Manson, zaman zaman düzeni eleştirir gibi görünüp düzenin oyuncağı olmakla eleştirildi.

Marilyn Manson Adsz10tb2

Tainted Love cover’ıyla da ilgi gören Marilyn Manson’ın sevenleri de çok, sevmeyenleri de. Kimileri Manson için kendine “manyak” deyip gayet normal görünen pek çok insanın aksine “manyak” gibi davranan normal insan diyor.

Marilyn Manson
1 sayfadaki 1 sayfası